Modernizace a obnova přístrojového vybavení centra komplexní onkologické péče FN Olomouc

Programové období: 2007-2013
Region: Olomoucký kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 6 Integrovaný operační program
Příjemce: Fakultní nemocnice Olomouc
Registrační číslo: CZ.1.06/3.2.01/01.00060
Zahájení projektu: 1. 4. 2009
Ukončení projektu: 15. 12. 2009
Téma projektu: Integrovaný záchranný systém

Informace o projektu

Modernizace a obnova přístrojového vybavení centra komplexní onkologické péče Fakultní nemocnice Olomouc
Modernizace, obnova a pořízení nových zdravotnických prostředků a jejich příslušenství v rámci projektu Fakultní nemocnice Olomouc (dále jen FN Olomouc) se zaměřuje na zvýšení kvality radiační léčby, laboratorní diagnostiky, invazivních diagnostiky a léčby a bezpečnosti pacientů a obsluhujícího personálu při léčbě onkologicky nemocných. Projekt modernizací a rozšířením stávajícího vybavení KOC FN Olomouc v rozsahu daném 1. Výzvou MZd, je významným přínosem v oblasti radiační péče, invazivních zobrazovacích a léčebných možností a in vitro diagnostiky
KOC FN Olomouc zajišťuje komplexní péči o onkologicky nemocné pacienty, včetně dětských pacientů, superspecializované péče, dispenzární péče a konziliárních služeb, pro celý Olomoucký kraj, v některých speciálních oblastech péče o onkologicky nemocné také pro celou Moravu. KOC FN Olomouc úzce spolupracuje s Lékařskou fakultou UniversityPalackého v Olomouci také v oblasti diagnostiky, léčby a výzkumných projektů onkologických onemocnění.
Cíle a výstupy předkládaného projektu jsou v souladu se Strategií FN Olomouc 2008-2012, koncepcí rozvoje komplexní onkologické péče v ČR, reflektují trendy i aktuální stav poptávky po péči o pacienty v jednotlivých spádových oblastech KOC FN Olomouc a v rámci nich postavení a možnosti fakultní nemocnice, jež je zároveň klinickým zázemím pro výuku a řadu výzkumných úkolů Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
Cíle a výstupy projektu naplňující také cíle oblasti intervence 3.2 IOP, prioritní osy 3 IOP i cíle Integrovaného operačního programu. Realizace projektu bude mít pozitivní dopad na celou cílovou skupinu (tj. obyvatele městi vesnic ve spádové oblasti, což nelze v žádosti Benefit - část horizontální kritéria, vyznačit); v rámci indikátoru projektu vzatžených k úrovni standardu vybavenosti je cílem dosáhnout 72,5% ze stávajících 52,9% - viz. příl.č.20.

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 70 610 062,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 12 460 601,00 Kč
 
Celková částka: 83 070 663,00 Kč

©2025 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena