Vybudování vývojově inovačních kapacit v oblasti obuvnických komponentů.

Programové období: 2007-2013
Region: Zlínský kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 3 OP Podnikání a inovace
Příjemce: JAFRA shoecomponents s.r.o.
Registrační číslo: CZ.1.03/4.2.00/13.00093
Zahájení projektu: 1. 1. 2011
Ukončení projektu: 31. 12. 2012
Téma projektu: Podpora podnikatelů

Informace o projektu

Předmětem předkládaného projektu je vybudování vývojově-inovačního centra, které umožní společnosti zahájit systematickou a cílenou vývojově inovační činnost a pokrývat potřeby společnosti zejména v oblasti komponent pro specifické obuvnické segmenty, na které jsou kladeny vyšší požadavky zejména s ohledem na použití obuvi.
Společnost JAFRA shoecomponents s.r.o. se zabývá vývojem a výrobou obuvnických komponent v podobě napínacích stélek (vnitřní výztuha boty, která botu zpevňuje) a opatků, které slouží k vyztužení patní části svršku obuvi. Společnosti se podařilo postupně se prosadit mezi přední tuzemské a významné evropské výrobce v tomto oboru. K tomu, aby společnost byla schopna udržet toto postavení a potažmo konkurenceschopnost svých výrobků je však nezbytné zajistit intenzivní a kvalitní vývojový program a jeho provázanost na aktuální požadavky trhu. V této oblasti však společnost pociťuje nedostatky, které jsou způsobeny zejména skutečností, že firma nedisponuje samostatným vývojovým pracovištěm, ale vývoj je zajišťován (personálně i technologicky) v rámci standardních výrobních kapacit, což samozřejmě omezuje kapacitní i kvalitativní možnosti vývoje a potažmo schopnosti pružně reagovat na aktuální trendy na trhy či požadavky předních evropských výrobců obuvi.
Cílem projektu je tedy vybudování vlastního vývojově-inovační pracoviště, které bude disponovat samostatnými personálními, technologickými a prostorovými kapacitami. Pracoviště bude zřízeno ve stávajících prostorách, které nejsou v současné době využívány. Bude vybaveno moderní technologií laserového obráběcího stroje a navazujících technologií, uživatelskými PC stanicemi a odpovídajícími projekčními softwarovými nástroji. Současně bude pracoviště obsazeno vybranými pracovníky společnosti s potenciálem k vývojově-inovační činnosti, případně budou přijati pracovníci noví.

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 2 612 854,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 461 092,00 Kč
Soukromé zdroje: 3 073 947,00 Kč
 
Celková částka: 6 147 893,00 Kč

©2025 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena