Rozvoj společnosti Bohuslav Čepelík ELKOVO

Programové období: 2007-2013
Region: Liberecký kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 3 OP Podnikání a inovace
Příjemce: Bohuslav Čepelík
Registrační číslo: CZ.1.03/2.2.00/13.00130
Zahájení projektu: 1. 6. 2011
Ukončení projektu: 26. 6. 2012
Téma projektu: Podpora podnikatelů

Informace o projektu

Společnost ELKOVO Bohuslav Čepelík se snaží inovovat svůj strojový park z vlasních zdrojů, což jde ovšem velice pomalu. Dnes vlastní cca 9 lisů i starších 40 let, disponuje i stroji modernějšími ( poslední z roku 2007). Nyní se však ukazuje, že z důvodu vyšší operativnosti by se jevil jako nejvýhodnější CNC laserový řezací stroj. Tento stroj by nám umožnil vyrábět nová svítidla o která mají zájem v západních zemích evropské unie kam hodně exportujeme. Současná technologie nám některé výrobní postupy neumožňuje a tak přicházíme o nemalé množství zakázek. Princip technologie laserového dělení materiálu umožňuje téměř jakékoli tvary a to bez potřeby dalších nástrojů, tím mnohonásobně zvyšuje rychlost při přípravě výrobku (dnes přicházíme o zakázky i z důvodu, že nejsme schopni tak pružně zareagovat jak by si zákazník představoval). Při klasické technologii je nutno pro konkrétní tvar mít určité tvarové nástroje, které jsou velice nákladné a jejich výroba zdlouhavá a kolikrát by se pro konkrétní sérii nevyplatili a tak přicházíme o zakázky.
Určitou zárukou pro chod firmy je její dvacetiletá minulost a skutečnost, že se firma jeví jako stabilní a solventní. Za celou dobu se nedostala do finančních problémů což je dané mimo jiné i rozvážnými investicemi bez využívání jakýchkoli půjček.
Zavedení nových výrobků je vázáno právě na pořízení laserového dělícího stroje.
Velkým plusem je i snížení energetické náročnosti ? možnost snížení ceny současných výrobků.
Vzhledem k umístění firmy v blízkosti Chráněné krajinné oblasti a ochrany zdraví zaměstnanců je neméně zajímavé je i snížení hluku při použití laserového stroje (při použití klasické technologie děrovacích lisů vzniká při děrování značný hluk i 85 dB).

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 3 097 742,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 546 661,00 Kč
Soukromé zdroje: 3 644 403,00 Kč
 
Celková částka: 7 288 806,00 Kč

©2025 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena