Snížení energetické náročnosti budovy ZŠ a MŠ Osvětimany

Programové období: 2007-2013
Region: Zlínský kraj
Evropský fond: FS
Operační program: 2 OP Životní prostředí
Příjemce: Městys Osvětimany
Registrační číslo: CZ.1.02/3.2.00/07.00137
Zahájení projektu: 9. 7. 2008
Ukončení projektu: 24. 11. 2008
Předpokládané datum ukončení:
Téma projektu: Životní prostředí

Informace o projektu

Projekt "Snížení energetické náročnosti budovy ZŠ a MŠ Osvětimany" byl zaměřen na snížení energetické náročnosti provozu částečně podsklepeného objektu Základní školy a mateřské školy Osvětimany, čímž došlo ke snížení provozních nákladů.
Zateplení obvodových stěn: Bylo provedeno vnější zateplení kontaktním způsobem. Kontaktní systém tvoří kompaktní celek s izolací jako nosným prvkem s povrchem upraveným tepelněizolační fasádou. Použitím tohoto systému se uvnitř objektu zlepšila tepelná pohoda, vnějším zateplením se snížilo přehřívání v letním období, vznikne možnost nového řešení barevnosti a strukturování fasády, snížila se zátěž topného systému v zimě a odstraněním tepelných mostů také vznik povrchových poruch.

Zateplení střechy a stropů pod nevytápěnou půdou se střechou bez tep.izolace: Tepelné ztráty podlahami na rostlém terénu nebyly vydatným zdrojem tepelných ztrát., jiná byla situace u rovné střechy nad tělocvičnou a sousedícími prostory a u stropů pod půdou, která byla nevytápěná a šikmástřecha nad ní není izolovaná. V těchto případech bylo provedeno kontaktní zateplení stropu pod nevytápěnou půdou, kontaktní zateplení střechy ploché.
Výměna otvorových výplní: v objektu byly instalována plastová okna s vícekomorovým profilem, jenž mají dobré tepelně a zvukově izolační vlastnosti (nejsou zranitelná při nešetrném zacházení, nemusí se natírat, výroba v různých barvách, imitacích a provedeních).

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 6 824 751,15 Kč
Veřejné zdroje ČR: 1 204 366,00 Kč
 
Celková částka: 8 029 117,00 Kč

©2020 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena