Laboratoř strojového vidění

Programové období: 2007-2013
Region: Liberecký kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 3 OP Podnikání a inovace
Příjemce: APPLIC s.r.o.
Registrační číslo: CZ.1.03/4.2.00/11.00061
Zahájení projektu: 1. 1. 2008
Ukončení projektu: 22. 10. 2010
Téma projektu: Podpora podnikatelů

Informace o projektu

Společnost Applic s.r.o. byla založena v roce 1992 a díky tomu má dlouholeté zkušenosti v hlavní oblasti svého podnikání, kterým je průmyslová automatizace se zaměřením na strojové vidění. V České republice nejsou v oblasti strojového vidění významnější domácí konkurenti, hlavní konkurenční firmy pocházejí z Japonska a západní Evropy. Jejich vysoká vyspělost je příčinou vysokých nároků na uspokojení potřeb zákazníků. Budoucí rozvoj je dle strategických prognóz právě v systémech strojového vidění.
Firma Applic s.r.o. realizací tohoto projektu rozšíří a vytvoří nové výzkumně - inovační kapacity. Tyto kapacity jí pomohou při řešení problémů se zakázkami strojového vidění. Před zadáním zakázky je totiž nutné provést řadu nákladných analýz. Jejich nákladnost je způsobena několika faktory: laboratorní analýza je náročná na čas programátora a projektanta, dále pak je pro tuto analýzu potřeba určitý typ kamery, kterou však musí firma pořídit ještě před rozhodnutím zákazníka o přidělení zakázky. Z tohoto důvodu bude vytvořena samostatná laboratoř strojového vidění.
Zřízení laboratoře bude zahrnovat vytvoření týmu lidí, kteří se budou zabývat vývojem v oblasti strojového vidění. Tyto systémy slouží většinou k automatické a 100% kontrole výrobků. K zajištění efektivního chodu laboratoře přijme firma nové pracovníky, kterými budou programátor, projekční inženýr, přípravář a laboratorní asistentka. Firma také předpokládá rozvoj spolupráce se studenty Technické univerzity v Liberci. Laboratoř bude vybavena sortimentem kamer, který bude sloužit pro vypracovávání laboratorních analýz, dále pak vhodným osvětlením, zatemněním a klimatizací, objektivy, dopravníkem pro pohyb výrobků, robotickým zařízením a dalším vybavením pro provádění testů.
Tímto projektem firma zkvalitní a zrychlí služby svým zákazníkům. Cílem je zvýšení konkurenceschopnosti jako hlavního nástroje k uplatnění na trzích, kde působí vysoce vyspělé evropské a japonské společnosti.

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 7 001 506,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 1 235 561,00 Kč
Soukromé zdroje: 2 133 094,00 Kč
 
Celková částka: 10 370 161,00 Kč

©2025 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena