Putování po projektech: Den s úzkokolejkou II.

Putování po projektech: Den s úzkokolejkou II.

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 24. 9. 2022 10:30 - 16:15 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: 793 82 Třemešná ve Slezsku


V rámci akce bude vypraven historický parní vlak a proběhne slavnostní otevření rekonstruovaných nádražních budov, jejichž oprava byla financována z fondů EU.

Parní vlak bude vyjíždět z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy v 10:00 hod. Vlak na trase zastaví celkem 4x a vy budete mít jedinečnou příležitost zúčastnit se slavnostního otevření revitalizovaných nádražních budov spolu se zástupci jednotlivých obcí. Délka zastávek v jednotlivých stanicích bude:

Liptaň - 15 min
Slezské Rudoltice - 15 min
Koberno - 15 min
Bohušov - 15 min

Do Osoblahy má vlak příjezd ve 12:15 hod. Na nádraží v Osoblaze bude rovněž otevřeno renovované nádraží a vy si jej budete mít možnost prohlédnout v rámci komentované prohlídky.

Po celou dobu až do zpátečního odjezdu vlaku v 14:00 hod. pro vás bude připraven v rámci prostor nádraží v Osoblaze zábavný program, např. kolo štěstí, virtuální realita nebo výroba vlastních odznáčků (do 15:00 hod.). Bude možnost zakoupit si občerstvení. Zpět do Třemešné ve Slezsku dorazí vlak v 15:20.

Kapacita parního vlaku je omezena na 150 míst. Rezervace jízdenky předem není možná.

Jízdní řád vlaku 24. 9.: Třemešná ve Slezsku (10:00) - Osoblaha (12:15). Osoblaha (14:00) - Třemešná ve Slezsku (15:20).
 
Akce je ZDARMA. Pořadatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Slezské zemské dráhy o.p.s.

Osoblažská úzkokolejka je jedinou úzkorozchodnou tratí v České republice, která je pravidelně v provozu.  Chátrající nádražní budovy se podařilo díky dotaci EU ve výši 1,1 milionů eur zachránit a byla jim vrácena jejich původní historická podoba z doby vzniku trati roku 1898.
 
Osoblažský výběžek je jedním z nejméně osídlených oblastí Česka. Rekonstrukce nádražních budov, stejně jako investice do modernizace a rozvoje úzkorozchodné dráhy mají za cíl nejen zachovat provoz na této jedinečné trati, ale také přilákat více návštěvníků do regionu a podpořit cestovní ruch.

Kontaktní osoba: Magdalena Štefečková, tel.: 739 385 180, e-mail: magdalena.stefeckova@mmr.cz

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena