Den otevřených dveří na Zámku Kačina

Den otevřených dveří na Zámku Kačina

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 25. 6. 2022 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Zámek Kačina, Svatý Mikuláš 51, 284 01 Kutná Hora
 
Uzávěrka přihlášek: 23. 6. 2022 23:55

 

Co vše bude během dne možné navštívit?

Připravili jsem pro vás komentovanou procházku zámeckou oranžerií, bylinkovou a zeleninovou zahradou, parku a zámecké konírny.  Během prohlídky se dozvíte vše o vzniku a vytváření rozsáhlého přírodně krajinářského parku na Kačině, zajímavosti o arboretu, o vysazování cizokrajných dřevin i o využití vodních ploch, které byly součástí zámeckého parku. 

Dále se pro vás zdarma otevře Výstavní patro, které nabízí řadu muzejních expozic a aktuální výstavy: Např. expozice „Příběh dřeva“ vám představí dřevo z různých úhlů. V „Království včel“ odhalíte rozmanitost a tajemství včelích úlů a zjistíte, jak se včelám bydlí na zámku. Součástí expozice je i venkovní instalace čmelína, kde můžete nahlédnout pod pokličku života čmeláků.

 

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?

Celostátní síť pro venkov si pro vás spolu s organizací Zemědělstvím žije připraví aktivity související s regionálním zemědělstvím. Své znalosti přověříte v Ekologickém koutku OPŽP a na závěr si si zasadíte a odnesete domů květinu v rámci tvořivé dílničky, kterou si pro vás a vaše ratolesti připravil zámek Kačina.

Odpoledne vám spestří vystoupení žáků Základní umělecké školy Kutná Hora a spoustu dalších atrakcí např. kolo štěstí, plackovačka nebo brýle s virtuální realitou. Pojďte si s námi užít rodinný den plný her a zábavy, a to vše zcela zdarma!

Online registrace na prohlídky jsou uzavřené, další budou probíhat už na místě. Registrace a vstupenky budou k dispozici v Informačním stanu

Kontaktní osoba: Annemarie Volinová, Eurocentrum Praha (tel. 730 163 079, email annemarie.volinova@mmr.cz)


 

Připojené soubory

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena