Den otevřených dveří na Zámku Děčín

Den otevřených dveří na Zámku Děčín

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 4. 6. 2022 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Dlouhá jízda 1254/11, 405 02 Děčín
Uzávěrka přihlášek: 2. 6. 2022 0:00

Přijďte se spolu s námi podívat na Zámek Děčín, jehož historie se odvíjí více než 1000 let a patří tak mezi nejstarší památkové objekty v České republice. Za jeho dlouhou historii navštívilo zámek spoustu významných osobností, mezi které například patří i skladatel vážné hudby Fryderyk Chopin, který zde na zámku zkomponoval tzv. Děčínský valčík nebo císařovna Sissi se svým manželem Františkem Josefem I.
 
Areál Zámku Děčín v moderní historii sloužil jako kasárna a vystřídalo se v něm hned několik armád. Vzhledem k jeho historii bylo potřeba dát zámku zpět jeho honosnost a má za sebou hned několik rekonstrukcí, které byly podpořeny z fondů EU. Jedná se například o Revitalizaci nádvoří zámku, zámeckých zahrad ale i celková rekonstrukce jižního křídla zámku, která sloužila vojákům.

A na co se můžete těšit?
Připravili jsme si pro Vás speciální prohlídku zámku jižního křídla, která není zcela běžná a dříve sloužila zejména jako kasárna pro vojáky. Celá tato část zámku prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která byla podpořena fondy Evropské unie. Možné bude také navštívit klasický okruh s názvem Zlatá léta Děčínského zámku.

Také budete moci navštivit Růžovou zahradu s Grottou pod glorietem, kde roste více než 80 druhů růží. Otevřený bude i zámecký Parkán, který jindy pro veřejnost není volně přístupný a nabízí jedinečný pohled na město, tak, jak ho spoustu lidí nezná.

Celý doprovodný program bude probíhat v Jižní kaskádovité zahradě, jejíž rekonstrukce byla také podpořena z fondů Evropské unie. Těšit se můžete hudební program včetně atrakcí jako jsou např.  kolo štěstí, plackovačka, brýle s virtuální realitou nebo malováním na obličej.

Pojďte si s námi užít rodinné odpoledne plné her a zábavy, a to vše zcela zdarma!

Na komentované prohlídky zámku i návštěvu Růžové zahrady je doporučená registrace předem, kterou naleztene níže. Vstupenky budou připravené k vyzvednutí ve stanu s informacemi.

Kontaktní osoba: Petr Lúčka,  Eurocentrum Ústí nad Labem, email: Petr.Lucka@mmr.cz , tel.: 705 695 281

Připojené soubory

Registrace

Jméno:
Příjmení:
Email:
Telefonní číslo :
Organizace :
Opište text z obrázku:

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena