Den otevřených dveří na zámku Blansko

Den otevřených dveří na zámku Blansko

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 3. 9. 2022 11:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Zámek Blansko, Zámek 1, 678 01 BlanskoNavštivte spolu s námi renesanční zámek Blansko a poznejte, jak se objevoval Moravský kras a jaký je příběh vyhlášené blanenské umělecké litiny.

Zámek Blansko je historickou dominantou města a sídlí v něm Muzeum Blanenska. S podporou fondů EU byl opraven a vytvořeny byly i nové stálé výstavy.

Na Den otevřených dveří jsme pro Vás připravili speciální prohlídku, během které poznáte řadu zajímavých expozic. Prohlédnete si historické zámecké interiéry a seznámíte se s archeologií Blanenska, kde  můžete vidět řadu zajímavých nálezů, včetně  kostry jeskynního medvěda.

Další  expozice představuje objevitele Moravského krasu. K vidění je i legendární skafandr Karla Absolona, který využíval k průzkumu unikátních Punkevních jeskyní.

Aktuální výstava „ Lucemburské opráski“ Vás humornou formou zavede do středověku. A děti si s radostí mohou zkusit práci archeologa v archeologické herně.

Velkým lákadlem bude určitě i smaltová dílnička. Můžete si zde vyrobit originální přívěsek nebo si přinést a dozdobit vlastní čajovou lžičku. A to přímo v zámeckých prostorách, kde žil vynálezce zdravotně nezávadného smaltu.

A jaký doprovodný program jsme  pro Vás připravili?
Pestrý, plný her, soutěží  a zábavy pro celou rodinu.

Na stánku VIDA centra se přesvědčíte o různých fyzikálních zákonech a zapojit se můžete i do zajímavých pokusů. Muzeum regionu Boskovicka představí svoje expozice zaměřené na historii a židovské památky regionu.

Po celý den si budou hlavně děti moci vyzkoušet a třeba i naučit nejrůznější cirkusové aktivity nebo vytvořit obří bublinu. A to není vše! Připravena je i řada dalších atrakcí, jako je fotokoutek, virtuální realita, výroba vlastních odznáčků,  populární malování na obličej nebo skákací hrad.

Přijďte si užít na zámek Blansko krásný den plný zajímavostí a zábavy, a to vše zcela zdarma!

Kontaktní osoba: Ivana Draholová, Eurocentrum Brno (tel.: 704 852 006, e-mail: ivana.draholova@mmr.cz)

Připojené soubory

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena