Den otevřených dveří v Chrámu Chmele a Piva

Den otevřených dveří v Chrámu Chmele a Piva

Typ akce: Ostatní
Termín konání: 5. 9. 2020 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Uzávěrka přihlášek: 4. 9. 2020 18:00DĚKUJEME ZA VAŠÍ ÚČAST!

FOTKY z fotokoutku ke stažení ZDE 

FOTODOKUMENTACE zde


Chcete odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva? Víte, kdo jsou Homolupulové nebo co je Chmelobrana? Už jste viděli unikátní Chmelový orloj, Maják, Sladovnu nebo Chmelařské muzeum? Přijměte naše pozvání na Den otevřených dveří v Chrámu Chmele a Piva a poznejte srdce chmelařského regionu!

Chrám Chmele a Piva je jedinečný zážitkový areál a Mekka všech pivařů. Jeho součástí je Chmelový orloj, labyrint mezi pytly chmele, Chmelový maják, pracovna alchymisty, erbovní síň či Restaurant u Orloje, kde pivo ze světoznámého Žateckého poloraného červeňáku můžete ochutnat. 
Chmelařské muzeum představuje na ploše 4.000 m² vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti. Dozvíte se, proč se nejlepší chmel na světě sklízí právě na Žatecku a proč se musí chránit před nekvalitními napodobeninami. Prohlédnout si můžete dobové fotografie a písemné doklady o pěstování chmele a o vaření piva. Obdivovat můžete také renovovanou expozici, která představíuje např. česací stroj z filmu Starci na chmelu. 

Galerie Sladovna nabízí ke zhlédnutí ukázky z filmů natáčených v Žatci, výstavu Historie NeObyčejné tužky, expozici Sladovnictví a výstavu Pravěk v Žatci. Od 20:00 v sále Sladovny můžete navštívit koncert Mirka Kemela s hercem Vladimírem Javorským.

Zajímavé prohlídky:
Přihlaste se na komentované exkurze Chrámu Chmele a Piva. Prohlídka jednoho objektu trvá 30 minut. Registrace na prohlídky Chrámu Chmele, Galerie Sladovny i do Chmelového majáku probíhají pomocí formuláře níže.

Chmelařské muzeum a pěší výstup na Maják si můžete projít samostatně bez registrace.  

Po celou dobu vás čekají na náměstí Prokopa Velkého aktivity pro děti i dospělé, doprovodný program v podobě rozhovorů na podiu, taněčního vystoupení Ohřínky i koncertů kapel Deficit, Drumfinity, TFC Blues Gin. 
 

Do vnitřních prostor je možné vstoupit pouze s nasazenou rouškou. Pokud můžete, prosím, doneste si vlastní roušku

Kontaktní osoba: Ing. Lucie Veigertová (tel.: 733 787 797, email: Lucie.Veigertova@mmr.cz).

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena