Den otevřených dveří v Toulcově dvoře

Den otevřených dveří v Toulcově dvoře

Typ akce: Ostatní
Termín konání: 25. 5. 2019 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 - Hostivař-Praha 15
Uzávěrka přihlášek: 23. 5. 2019 20:00

FOTODOKUMENTACI Z AKCE NALEZNETE ZDE

FOTOGRAFIE Z FOTOKOUTKU ZDEToulcův dvůr je střediskem ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 hektarů zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Díky podpoře z evropských fondů došlo k revitalizaci areálu a k navrácení jeho původního charakteru historické zemědělské usedlosti. 

Na co se můžete těšit?

Představení organizací působících v Toulcově dvoře:

Ekologickou výchovu a pořádání kulturních akcí zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z. s., Botič o. p. s., sociální podnik ENVIRA, o. p. s. a ekologická Mateřská školka Semínko o. p. s. V rámci akce se návštěvníkům představí a budou prezentovat svou činnost. 

Prezentace dalších projektů:
Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme jiné úspěšné projekty, které zlepšily kvalitu života v Praze.
Po celou dobu akce budou na místě zástupci Tichého světa, o.p.s. Tichý svět a jeho neslyšící lektoři se těší na všechny návštěvníky, kteří si budou chtít vyzkoušet, jaké je to povídat si rukama. Pomocí obrázků seznámí účastníky s některými základními znaky a všem zájemcům odpoví na jakékoli zvídavé dotazy. Dále se budou moci seznámit se zajímavým projektem neziskové organizace SANANIM z.ú., Nová café therapy. Mezi námi, o.p.s. je nezisková organizace, která již přes 5 let pomáhá vzájemně propojovat generace. Jejím cílem je, aby se navzájem poznávali, měli k sobě úctu a společně si předávali radost ze života. Snahou je, aby se potkávali zejména ti nejstarší s těmi nejmladšími, aby k sobě nacházeli cestu a společně objevovali, jak krásné a zajímavé jejich světy jsou. Organizace vnímá mezigenerační aktivity jako prostor, kde si můžou navzájem poskytnout radost, moudrost i životní energii. Do programu organizace se aktivně zapojilo již přes 6500 dětí a seniorů.
Ve stanu si budou moci návštěvníci vyrobit  papírové ptáčky zdobené přírodním materiálem (semínka, koření, atd.).
 

Aktivity pro děti i dospělé:

Dětská steeplechase

Děti na papírových koních absolvují trať krátkého koňského závodu. Nechybí překážky umělé, přírodní ani vodní příkop.

Jízda zručnosti s kolečkem

Jezdit s naloženým kolečkem vyžaduje kus zručnosti. A když se vám do cesty postaví nečekaná úskalí, docela se zapotíte.  Kdo tuto práci zvládne nejlépe?

Krmení prasete

Na nejmenší i větší čeká naše věčně hladové prase Mojmír. Dokážete ho nakrmit, a nebo ta práce zbyde na našeho farmáře (pouze model, nikoli živé prase).

Výroba ovečky

Ovečky nejsou příliš kontaktní zvířata. Možná byste se ale přeci jen rádi dotkli její vlny. Každý si může vyrobit svoji vlastní ovečku a tu si odnést s sebou.

Farmářské hmatky, farmářský kvíz pro malé i velké

Na farmě potřebuje každý farmář plno věcí. Dokážete podle hmatu určit, které z nich na farmu nepatří, které ano a k čemu se používají? A dokážete společně s rodiči zodpovědět na všetečné otázky farmářského kvízu?

Kromě toho bude připraven doprovodný program na pódiu:

Vystoupení Cimbálové muziky Alexandra Vrábela doprovázené tanečním vystoupením krojovaných tanečníků, vystoupení žáků ZŠ Kozinova, MŠ Trhanovské nám. a ZUŠ Hostivař.

Ve Špýcharu bude možnost si kromě jiného prohlédnout i výstavu fotografií Toulcova dvora (od jeho založení až do současné podoby).

Komentované prohlídky areálu:

V průběhu dne otevřených dveří budou připraveny dva speciální komentované okruhy, kde se budete moci dozvědět vše o aktivitách v areálu Toulcova dvora. Z kapacitních důvodů je nutné se předem registrovat.

​Kontaktní osoba: Annemarie Volinová, annemarie.volinova@mmr.cz, Tel: 730 163 079 

Ostatní dny otevřených dveří

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena