Den otevřených dveří v Dačického domě

Den otevřených dveří v Dačického domě

Typ akce: Ostatní
Termín konání: 22. 9. 2018 9:00 - 18:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Komenského náměstí 41, Kutná Hora (budova Dačického domu)
 
Uzávěrka přihlášek: 21. 9. 2018 10:00

Historické jádro Kutné Hory patří mezi památky UNESCO. Díky evropským fondům byl rekonstruován dům Mikuláše Dačického, který se tak stal vzdělávacím a prezentačním centrem světového dědictví UNESCO. Interaktivní expozice seznamují návštěvníky s jednotlivými památkami ČR zapsanými na tomto seznamu, především pak s Kutnou Horou. Díky unikátnímu pojetí umožňuje nejen získávat informace, ale také hledat, objevovat, tvořit a nalézat souvislosti.

 

Co na vás čeká?

Prohlídky

Po dobu trvání akce bude Dačického dům, všechny jeho sály, místnosti a expozice, otevřen pro návštěvníky zdarma, bez nutnosti organizovaných prohlídek.

Přednášky

Pokud se chcete dozvědět více o UNESCO a o Kutné Hoře, v přednáškovém sále Dačického domu budou probíhat dvě přednášky zaměřené právě na tato témata. Z kapacitních důvodů je nutné se předem registrovat (viz formulář níže).


Putování historií v Kutné Hoře

Zajímají vás další kutnohorské památky? Připravili jsme pro vás zastávky u Sankturinovského domu, Vlašského dvora, Vorlíčkových sadů, městské knihovny a Jezuitské koleje.


Prezentace dalších projektů

Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme pět dalších úspěšných projektů, které zlepšily kvalitu života ve Středočeském kraji a v Praze.


Aktivity pro děti i dospělé

Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Pro děti máme připravenou opičí dráhu a pro dospělé soutěže a kvízy. Těšit se můžete také na fotokoutek.
 

Registrace na přednášku

Přednášky jsou vhodné pro děti i dospělé.
Vstupenky na exkurzi budou vydávány v den konání akce na vyznačeném místě ve vestibulu Dačického domu. 
 

Čas přednášek
11:00
13:00
 
V případě dalších dotazů či problémů s přihlášením se obraťte na Mgr. Annemarie Volinovou na Annemarie.Volinova@mmr.cz. 

©2021 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena