Posuzovány budou žádosti obsahující motivační dopis se strukturovaným životopisem (včetně uvedení telefonního čísla a e-mailové adresy) a další listiny dle tohoto oznámení doručené ve lhůtě do 6. 2. 2023, tj. v této lhůtě
Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh), musí být označena slovy „Neotvírat“ a
č. j.: MSMT-VYB-11/2023-3“.
K žádosti dále uchazeč doloží:
- strukturovaný profesní životopis, ve kterém uvede údaje o dosavadní praxi a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se služebního místa, jehož se výběrové řízení týká,
- motivační dopis.
S žadateli, jejichž žádost nebyla vyřazena, provede výběrová komise pohovor.
Výběrová komise může provést s žadatelem pohovor v náhradním termínu na jeho požádání, pokud provedení v náhradním termínu nebrání řádnému plnění úkolů služebního orgánu.
V odůvodněných případech po dohodě mezi žadatelem a výběrovou komisí učiněné prostřednictvím administrátora výběrového řízení lze provést pohovor on-line formou. Bližší informace podá MŠMT každému žadateli následně.
MŠMT podporuje rovnost žen a mužů a diverzitu v rámci svých služebních a pracovních míst.
Poučení o doručování ve výběrovém řízení podle § 24 odst. 1 zákona o státní službě naleznete
zde.
_____________________________________
PhDr. Ondřej Andrys, MAE, MBA, MPA
státní tajemník v Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy
V případě dalších dotazů se obracejte na: Mgr. Kamila Svobodová, email:
kamila.svobodova@msmt.cz, tel.: 778 441 362
https://www.msmt.cz/ministerstvo/rada-ministersky-rada-v-oddeleni-personalnim-v-odboru-1
[1] Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona o státní službě dokládá příslušnými listinami, tj. průkazem totožnosti nebo osvědčením o státním občanství. Při podání žádosti lze podle § 26 odst. 2 zákona o státní službě doložit pouze písemné čestné prohlášení o státním občanství (je již zahrnuto ve formuláři žádosti, kde stačí doplnit příslušnou kolonku); uvedenou listinu je žadatel v takovém případě povinen doložit následně, nejpozději před konáním pohovoru.
[2] Žadatel, který není státním občanem České republiky, musí zkouškou u osoby, která jako plnoprávný člen Asociace jazykových zkušebních institucí v Evropě uskutečňuje touto asociací certifikovanou zkoušku z českého jazyka jako cizího jazyka, prokázat znalost českého jazyka; to neplatí, doloží-li, že absolvoval alespoň po dobu 3 školních roků základní, střední nebo vysokou školu, na kterých byl vyučovacím jazykem český jazyk. Splnění tohoto předpokladu se dokládá příslušnou listinou.
[3] Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta šestá zákona o státní službě dokládá písemným čestným prohlášením, které je součástí formuláře žádosti.
[4] Splnění předpokladu trestní bezúhonnosti se dokládá nejpozději před konáním pohovoru výpisem z Rejstříku trestů, který nesmí být starší než 3 měsíce. Pokud žadatel do žádosti poskytne údaje nutné k obstarání výpisu z evidence Rejstříku trestů, jejichž rozsah je uveden ve formuláři žádosti, není již povinen výpis z evidence Rejstříku trestů doložit.
[5] Splnění požadavku vysokoškolského vzdělání v magisterském studijním programu, státního občanství ČR, popř. trvalého pobytu v ČR je uchazeč povinen doložit příslušnými listinami, případně čestným prohlášením, přičemž listiny uchazeč předloží nejpozději před konáním pohovoru. Pokud uchazeč dosáhl požadované vzdělání na zahraniční vysoké škole a na základě mezinárodní smlouvy není zaručeno vzájemní uznávání dokladů o vzdělání, musí navíc při podání žádosti předložit alespoň doklad o tom, že o uznání zahraničního vzdělání (nostrifikaci) požádal; samotný doklad musí v takovém případě předložit nejpozději před vydáním rozhodnutí o přijetí do služebního poměru.
[6] Splnění předpokladu zdravotní způsobilosti se dokládá písemným čestným prohlášením, které je zahrnuto ve formuláři žádosti. Pouze u vybraného uchazeče bude zajištěno ověření splnění tohoto předpokladu zajištěním vstupní lékařské prohlídky podle zákona o specifických zdravotních službách.
[1] Pokud by na základě výsledku výběrového řízení byla na služební místo zařazena osoba, která dosud úspěšně nevykonala úřednickou zkoušku, bude přijata do služebního poměru na dobu určitou, a to s trváním 12 měsíců. Státní zaměstnanec má po úspěšném vykonání úřednické zkoušky nárok na změnu doby trvání služebního poměru, a to na dobu neurčitou; zkušební doba podle § 29 odst. 2 zákona o státní službě tím není dotčena.